Lista aktualności Lista aktualności

Leśne trasy dla narciarzy

Od kilku dni znów czynne są biegowe trasy narciarskie w Czarnorzekach (Nadleśnictwo Kołaczyce), Ustjanowej (Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne), Mucznem (Nadleśnictwo Stuposiany) i w Puławach Górnych, nad górną stacją wyciągu KiczeraSki, gdzie istnieje trasa wiodąca w części przez lasy Nadleśnictwa Rymanów, na północnym stoku Bukowicy.

Na leśnych duktach codziennie pojawiają się narciarze. Niestety, z uwagi na pandemiczne ograniczenia, wciąż nie ma terminów imprez biegowych organizowanych dotąd cyklicznie przez nadleśnictwa bieszczadzkie.

- Las sam w sobie, a w szczególności trasy narciarstwa biegowego przekazane w użytkowanie związków i stowarzyszeń sportowych, to na dzisiejszy czas świetne miejsce rekreacji, bo każde z nich pozwala być na świeżym powietrzu, a jednocześnie z łatwością zachować dystans społeczny – zaznacza Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie. – Chcielibyśmy, żeby wróciła możliwość rozgrywania zawodów „Tropem wilka” i „Tropem żubra”, które cieszyły się wielką popularnością wśród narciarzy.

Warto zaznaczyć, że trasy w Ustianowej, Mucznem i Czarnorzekach uzyskały homologację FIS, co umożliwia organizowanie na nich profesjonalnych zawodów. Wszędzie jest jednak możliwość wyboru tras łatwiejszych, o charakterze rekreacyjnym, przeznaczonych dla nowych amatorów biegówek.

Zobacz filmik: https://www.facebook.com/RDLPkrosno/videos/1382535278757006

 

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie