Lista aktualności Lista aktualności

Las bez barier w Tuszymie

„Być pełnosprawnym to tak naprawdę żadna zasługa, to dar, który każdemu z nas może być odebrany. Pozwólmy, więc niepełnosprawnym włączyć się w nasze życie. Chcielibyśmy dać im pewność że jesteśmy jednością…” Richard von Weizsacker

Powyższy cytat zobowiązuje, dlatego Nadleśnictwo Tuszyma w ramach Programu Edukacji Leśnej Społeczeństwa współpracuje również ze szkołami zajmującymi się nauką dzieci i młodzieży niepełnosprawnej pod hasłem „Las bez barier” poprzez współorganizowanie spotkań w szkole, w sali edukacyjnej nadleśnictwa, konkursów, wyjazdów w teren, warsztatów i inne.
We wtorek 22 września grupa dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Dwór w Zbylitowskiej Górze wraz z opiekunami pożegnała lato w leśnictwie Kamionka. Były zajęcia edukacyjne i czas na dobra zabawę.
Niezawiniona przez te dzieci, obniżona niekiedy sprawność ruchowa, sensoryczna, intelektualna, funkcjonowania społecznego, komunikowania się w żaden sposób nie ogranicza postrzegania przez nie faktycznej rzeczywistości.
W ocenie leśników i wychowawców las jest doskonałym miejscem do  realizacji osobistych zainteresowań poprzez zmysły wzroku, dotyku, smaku i węchu, w postrzeganiu idealnej harmonii wzajemnych społecznych relacji życia roślin i zwierząt.

Tekst i zdjęcia: Artur Święch

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły