Lista aktualności Lista aktualności

Finał „Leśnych Fotografii 2019”

Wieczorem 12 lutego w czytelni głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbyła się ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień laureatom 19. edycji konkursu Leśne Fotografie, organizowanego przez RDLP w Krośnie we współpracy z Oddziałem TVP Rzeszów.

Laureaci trzech pierwszych nagród otrzymali tradycyjne statuetki z wizerunkiem św. Franciszka autorstwa Macieja Syrka, od lat stanowiące cel rywalizacji amatorów fotografii przyrodniczej. Zwycięzca konkursu Paweł Kreft otrzymał też zaproszenie od nadleśniczego Nadleśnictwa Stuposiany do spędzenia weekendu na fotografowaniu w lasach bieszczadzkich. Pełne wyniki konkursu tutaj.

W spotkaniu udział wzięła m.in. Anna Dubiel, przewodnicząca komisji kultury Rady Miasta Krosna, Krzysztof Babinetz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krosna oraz Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie. Obecni byli jurorzy: Andrzej Józefczyk, Łukasz Grudysz i Wacław Turek. Protokół jury odczytał jego przewodniczący Jacek Szarek z TVP Rzeszów. Nagrody i wyróżnienia wręczała dyrektor Grażyna Zagrobelna w asyście Jacka Szarka.  Osobne wyróżnienia ufundowały: Telewizja Polska Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, portal TerazKrosno.pl, Fotoklub Krosno, Fundacja im. Jana Grudysza oraz regionalne oddziały SITLiD i PTL.

Spotkanie uatrakcyjnił występ zespołu „Echo Karpat”, który zaprezentował wybrane sygnały leśne, jak również grę na trembitach, tradycyjnych karpackich instrumentach, oraz na oryginalnym rogu myśliwskim.

Zebrani mieli okazję oglądać zdjęcia nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane przez jury na wystawę pokonkursową, którą otwarto w Saloniku Artystycznym KBP. Ekspozycja będzie czynna do końca miesiąca.

Materiał z imprezy przekazało w eter patronujące imprezie Radio Rzeszów, a TV Obiektyw i TVP Rzeszów przygotowały relację filmową.  

Więcej zdjęć i relacja również na stronie internetowej http://www.kbp.krosno.pl i na https://www.terazkrosno.pl/

Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcia: Wacław Cichoń

Materiały do pobrania


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły