Lista aktualności Lista aktualności

Festiwal „EtnoLas” trwa

Blisko 50 wydarzeń, 15 lokalizacji i 9 dni, podczas których pokazywana będzie kultura lasowiacka na festiwalu pod hasłem „EtnoLasz”. Wydarzenie trwa od 21 do 29 sierpnia. Głównym celem jest promocja kultury i tradycji lasowiackiej. W promowaniu tej leśnej grupy etnograficznej biorą także udział leśnicy z terenu RDLP w Krośnie.

W najbliższy piątek zapraszamy do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, gdzie odbędą się Regionalne Zawody Drwali, tradycyjnie organizowane przez krośnieński oddział SITLiD. Zobaczyć będzie można prawdziwych wirtuozów pilarki, którzy zmierzą się ze sobą w kilkunastu konkurencjach. Następnie w sobotę w Stalowej Woli w ramach akcji „Krzewmy krzewy” będzie można wysłuchać opowieści na temat rodzimych gatunków krzewów i otrzymać ich sadzonki do samodzielnego posadzenia.

Festiwal kultury lasowickiej to także wyjątkowa gratka dla dzieci. Maja one możliwość uczestniczenia w półkoloniach, organizowane są dla nich gry i zabawy leśne, a także warsztaty plastyczne i ceramiczne.

W kolbuszowskich i głogowskich lasach odbędą się wycieczki z leśnikiem, tropienie tajemnic lasu, a także rajdy rowerowe oraz biegi na orientacje.

Szczegółowy harmonogram imprezy w załączniku

 

Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie