Lista aktualności Lista aktualności

Europejski Piknik w Mucznem

1 maja 2019 roku minęło 15 lat odkąd Polska wstąpiła w struktury Unii Europejskiej. Z tej okazji Nadleśnictwo Stuposiany wraz z Urzędem Marszałkowskim zorganizowało w Mucznem piknik rodzinny „Europa otwarta dla wszystkich – 15 lat zmian na Podkarpaciu”.

Marszałek województwa podkarpackiego o 15:15 uroczyście otworzył wydarzenie. Nastąpiło również podpisanie listu intencyjnego dotyczącego rozbudowy Szlaku Rowerowego GreenVelo.

Po oficjalnym rozpoczęciu pikniku na scenie rozbrzmiały utwory zespołu „Czerwony Tulipan”, następnie „Orkiestry pod wezwaniem Św. Mikołaja”, zaś gwiazdą wieczoru był zespół „Dom o Zielonych Progach”.

Najmłodsi uczestnicy mogli zmierzyć się z piętnastoma konkurencjami w ramach „Unijnej 15-ki”, a oprócz tego dać upust emocjom na innych atrakcjach, które były przygotowane przez leśników.

Z racji tego, że w Mucznem jest niebo nieskażone sztucznym światłem, po koncertach odbył się pokaz gwiezdnego nieba prowadzony przez Pavola Durisa.

Wśród gości zaproszonych na wydarzenie znaleźli się między innymi: marszałek Sejmu Marek Kuchciński, Adam Hamryszczak, wojewoda podkarpacki  Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, Bogdan Rzońca poseł na Sejm RP, Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie.

Pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisała, stąd impreza zgromadziła setki turystów korzystających z długiego weekendu. Bezpośrednie relacje z wydarzenia przeprowadziły Radio Rzeszów i TVP Rzeszów. 

Tekst: Kaja Hrabal


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły