Lista aktualności Lista aktualności

Eryk Maziarski nowym nadleśniczym w Tuszymie

W czwartek 4 lutego Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie, powołała Eryka Maziarskiego na szefa Nadleśnictwa Tuszyma. Zastąpił on na tym stanowisku Andrzeja Kochmańskiego, który w ubiegłym tygodniu odszedł na emeryturę.

 

Nadleśniczy Eryk Maziarski jest absolwentem Technikum Leśnego w Lesku oraz Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu audytu i kontroli wewnętrznej oraz zamówień publicznych. Pracę zawodową rozpoczął w Lasach Państwowych w Nadleśnictwie Mielec jako starszy robotnik leśny - gajowy. Zajmował w tym nadleśnictwie kolejno stanowiska podleśniczego, specjalisty SL, następnie zastępcy nadleśniczego w Kolbuszowej i w Tuszymie, gdzie pełnił też obowiązki nadleśniczego. Ma za sobą doświadczenie jako inspektor Karpackiego Regionu Inspekcyjnego w Dyrekcji Generalnej LP i głównego specjalisty w Wydziale Kontroli i Audytu Wewnętrznego RDLP w Krośnie, gdzie ostatnio pracował.

- W pracy cenię przede w wszystkim lojalność, uczciwość i pracowitość – zastrzega nadleśniczy Maziarski. – Najbliższe wyzwania to przygotowanie założeń do nowego planu urządzenia lasu, integracja załogi i społeczności lokalnej wokół najważniejszych problemów, związanych z udostępnianiem lasu. Nadleśnictwo zarządza obszarami leżącymi w pobliżu Mielca i Dębicy, stąd ze strony ich mieszkańców duża presja na las.

Działa społecznie, przez drugą kadencję pełni funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział  w Krośnie.

Ma 47 lat, żonaty, dorosła córka. Zainteresowania to motocyklowe podróże po świecie, na które wykorzystuje wszystkie urlopy. Na swojej „africe twin” przejechał już kilka kontynentów, odwiedzając 50 egzotycznych krajów. Jego pasje to również fotografia i ornitologia.

 

                                                                               Edward Marszałek

 rzecznik prasowy RDLP w Krośnie