Lista aktualności Lista aktualności

Damian Rębacz nadleśniczym w Jarosławiu

W poniedziałek 5 września dyrektor RDLP w Krośnie Marek Marecki powołał Damiana Rębacza na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Jarosław. Zastąpił on Tadeusza Ogonowskiego, który został nadleśniczym w Kańczudze.

Nadleśniczy Damian Rębacz jest absolwentem Technikum Leśnego w Biłgoraju i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie na wydziale leśnym o specjalności gospodarka leśna (2009). Ukończył także studia podyplomowe Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy na Politechnice Rzeszowskiej oraz studia podyplomowe z zakresu zamówień publicznych na Wyższej Szkole Prawa i Administracji Rzeszowska Szkoła Wyższa w Rzeszowie.


Pracę zawodową rozpoczął w Nadleśnictwie Jarosław jako stażysta, zajmował kolejno stanowiska: referent ds. gospodarki leśnej, specjalista służby leśnej, starszy specjalista służby leśnej oraz inżynier nadzoru, prowadząc kolejno działy: ochrona lasu, ochrona przeciwpożarowa, łowiectwo, edukacja leśna, ochrona przyrody, hodowla lasu, nasiennictwo, szkółkarstwo, zadrzewienia, użytkowanie uboczne lasu oraz zamówienia publiczne. Ponadto nabył doświadczenie jako instruktor regionalny Systemu Informatycznego Lasów Państwowych w zakresie planowania zadań gospodarczych i szkółek.


- W pełnieniu funkcji nadleśniczego pomoże mi fakt, że od 13 lat znam tę jednostkę, całą kadrę, co z pewnością ułatwi mi realizowanie zadań, które będą stały przed nami – zaznacza nadleśniczy Rębacz. - W pracy cenię uczciwość, zaangażowanie, pracowitość, kompetencje. Najbliższe wyzwania to rozbudowa infrastruktury turystycznej w Nadleśnictwie Jarosław, integracja załogi oraz nawiązanie współpracy z lokalną społecznością w zakresie udostępniania lasu w ramach prowadzenia zrównoważonej gospodarki leśnej.


Nadleśniczy działa społecznie w Polskim Towarzystwie Leśnego oraz pełni funkcję przewodniczącego koła Stowarzyszenia Inżynierów Techników Leśnictwa i Drzewnictwa SITLiD przy Nadleśnictwie Jarosław. Ma 38 lat, żonaty, dwóch synów. Interesuje się muzyką, sportem, dobrą książką oraz obserwowaniem dzikiej przyrody.


Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie