Asset Publisher Asset Publisher

Archeolodzy powiedzą, co kryją podkarpackie lasy

W czwartek 30 listopada w sali konferencyjnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie odbędzie się konferencja naukowa pt. „Inwentaryzacja dziedzictwa kulturowego (archeologicznego) na wybranych obszarach RDLP w Krośnie oraz na terenie Magurskiego i Roztoczańskiego Parku Narodowego 2016-2017”, na której archeolodzy zaprezentują wyniki prac badawczych prowadzonych na obszarach leśnych w ostatnim czasie.

W czwartek 30 listopada w sali konferencyjnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie odbędzie się konferencja naukowa pt. „Inwentaryzacja dziedzictwa kulturowego (archeologicznego) na wybranych obszarach RDLP w Krośnie oraz na terenie Magurskiego i Roztoczańskiego Parku Narodowego 2016-2017”, na której archeolodzy zaprezentują wyniki prac badawczych prowadzonych na obszarach leśnych w ostatnim czasie. Zapowiada się kilka rewelacji, np. związanych w wczesnym osadnictwem, dotąd nieznanym nauce czy wynikach badań uzyskanych przy pomocy nieinwazyjnych nowoczesnych technologii wraz z zastosowaniem archiwalnych zdjęć lotniczych.

Badania prowadzono na terenach leśnych w trójkącie między Rzeszowem, Przemyślem i Krosnem.

Ciekawie zapowiada się referat "Stanowiska wielkoobszarowe – historyczne wsie na terenach leśnych – wyzwania, problemy i skala zjawiska", który wygłosi  dr hab. Rafał Zapłata, kierujący projektem inwentaryzacji dziedzictwa kulturowego w lasach.

Z innych tematów godne polecenia wydają się także: "Wyniki badań wykopaliskowych – pozostałości fortyfikacji polowych z I wojny światowej", "Wyniki badań wykopaliskowych - przetwórstwo drewna w świetle przykładowych badań archeologicznych"  i  "Uczytelnianie zabytków na terenach regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie – potencjał dla rozwoju turystyki na terenach leśnych", które zostaną wygłoszone w sesji popołudniowej.  

Rozpoczęcie konferencji 30 XI o godz. 9.00

Pełny program konferencji.

Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcia: Ewa Kuciewicz

 

 


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher