Lista aktualności Lista aktualności

XIII Pielgrzymka Leśników do Madonny z Puszczy

W niedzielę 20 maja w uroczystość Zesłania Ducha Świętego leśnicy z Podkarpacia już po raz 13. spotkali się w Sanktuarium Madonny z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył ksiądz Biskup Edward Białogłowski.

W homilii biskup nawiązał, jak na Zielone Świątki przystało, do duchowości, z której rodzą się same pozytywne cechy. Człowiek uduchowiony to człowiek zdrowy, radosny i pełen pozytywnego nastawienia do otaczającego go świata.
Słowo do pielgrzymów skierowała również Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie, dziękując za trud pracy leśnikom oraz wszystkim przyjaciołom lasu.
Dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w imieniu zebranych potomka dębu Bartka posadzili: senator Zdzisław Pupa, poseł Zbigniew Chmielowiec, Lucyna Podhalicz, wicewojewoda podkarpacki oraz Jan Sałek, przedstawiciel marszałka Województwa Podkarpackiego. Tablicę pamiątkową odsłonili: ks. biskup Edward Białogłowski, ks. Jan Pępek, dziekan kolbuszowski oraz ks. Ryszard Madej, kustosz Sanktuarium Madonny z Puszczy.
We wspólnej modlitwie z leśnikami uczestniczyli również: Józef Kardyś, Starosta Powiatu Kolbuszowskiego,  Wojciech Wdowik, dyrektor RDOŚ w Rzeszowie, wójtowie powiatu kolbuszowskiego i mieleckiego, Krzysztof Słowiński, Prodziekan Wydziału Leśnego UR w Krakowie oraz Marek Koziorowski, Prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, przedstawiciele RDLP w Krakowie z zastępcą dyrektora Tadeuszem Dragonem, przedstawiciele RDLP w Lublinie,  służby mundurowe, myśliwi z okolicznych kół łowieckich z Łowczym Okręgowym Piotrem Stankiem na czele, przedstawiciele licznych organizacji m.in. Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej, Klub Historyczny „Prawda i Pamięć”, Liga Ochrony Przyrody Okręg Podkarpacki i sympatycy Sanktuarium. Udział wzięły poczty sztandarowe leśników, kół łowieckich oraz uczniów Technikum Leśnego w Lesku.
Wydarzenie uświetniły wspaniałym brzmieniem występy zespołów: sygnalistów leśnych „Echo Karpat” przy RDLP w Krośnie, Klarnecistów Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu oraz schola parafialna.

 

Tekst: Magdalena Różycka
Zdjęcia: Joanna Cieślik

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły