Lista aktualności Lista aktualności

Roboczo o leśnych sprawach z Dyrektorem Generalnym

Poznaniu bieżących spraw leśnictwa regionu poświęcone było spotkanie Andrzeja Koniecznego, dyrektora generalnego Lasów Państwowych z nadleśniczymi z terenu RDLP w Krośnie, które odbyło się w Oleszycach. Dyrektor Generalny złożył tez wizytę w Lesie Katyńskim rosnącym na terenie Szkółki Kolonia.

           Szef LP w swym wstępnym wystąpieniu przybliżył bieżące tematy, z którymi zmaga się organizacja. Zwrócił uwagę na liczne zagrożenia w sferze wizerunkowej, związane z działalnością organizacji nieprzychylnych leśnikom. Żywo interesował się realiami pracy na Podkarpaciu.

- Wiem, że kadra kierownicza  tutejszych nadleśnictw to ludzie dobrze przygotowani, doświadczeni i zaangażowani w swoją pracę – bardzo państwu za to dziękuję – mówił dyrektor Konieczny. – Czasy, w których przyszło nam pracować wymagają bowiem takich ludzi, ale też stawiają nam wszystkim najwyższe wymagania.

          Ze strony uczestników spotkania padało sporo pytań i sugestii, m.in. dotyczących gospodarowania mieniem, działań wspólnych z organizacjami i samorządami, wspierania inwestycji społecznie oczekiwanych, np. dróg, jak również dofinansowania remontów mostów. Zgłaszano też uwagi na temat utrudnień w prowadzeniu gospodarki leśnej związanych z aktywnością niektórych organizacji ekologicznych, stosujących metody post factum, jak w przypadku znajdowanych na ściętych drzewach porostów, przy jednoczesnej odmowie wskazania tychże gatunków na drzewach stojących.

 - To było spotkanie bardzo ważne nie tylko dla zapoznania Dyrektora Generalnego z problemami naszego regionu, ale przede wszystkim sygnał, że zwierzchnik Lasów Państwowych rozumie nasze dylematy i chce pomóc w ich rozwiązywaniu – zaznaczyła Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie.

Ostatnim punktem spotkania była wizyta w Lesie Katyńskim, gdzie oddano hołd leśnikom pomordowanym przez NKWD.

Tekst i zdjęcia: Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły