Lista aktualności Lista aktualności

Radio Biwak nadawało z lasu

W środę 1 sierpnia przedpołudniowa audycja „Radio Biwak” Polskiego Radia Rzeszów nadawana była z lasu w nadleśnictwie Krasiczyn. Dziennikarze Ewa Koch i Marek Cynkar gościli w Kniażycach, przy leśniczówce leśnictwa Kormanice, niedaleko Przemyśla.

Gospodarzami byli Barbara i Piotr Chrobakowie. Ona jest blogerką, kocha gotowanie i swoją wiedzą dzieli się z internautami. On zaś leśniczym, z którym dziennikarze mogli rozmawiać, o tym jak wygląda życie pod lasem.

Gośćmi audycji byli sygnaliści zespołu „Echo Karpat”, strażacy i  panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich. Była okazja spróbować pysznych cepelinów wykonanych przez panią Barbarę a także wielu potraw przygotowanych przez panie z KGW. Strażacy przyjechali zabytkowym niemal, ale wciąż będącym na chodzie wozem gaśniczym, w programie wystąpił też miejscowy rzeźbiarz i pszczelarz.

- To spotkanie pokazało lokalną społeczność z dobrej strony; to ludzie mający wiele zainteresowań i wolę współpracy dla wspólnego dobra – podsumował trzygodzinną audycję redaktor Marek Cynkar z PR Rzeszów.

Audycji radia Biwak słuchać można od poniedziałku do soboty  w godz. 9-12 na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

 

Edward Marszałek

Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły