Lista aktualności Lista aktualności

Powrót w przestworza

Już możemy wypatrywać na niebie naszego króla przestworzy. Leczony blisko dziewięć miesięcy bielik znaleziony na łące w Wilczej Woli, wrócił na wolność.

Gdy został odnaleziony, rokowania nie brzmiały optymistycznie. Pasożyty wewnętrzne i naskórne, „panoszący" się w organizmie wirus i skrajne wycieńczenie, zdawało się oznaczać, że młody bielik może już nigdy nie wzbić się w powietrze. W takim stanie znaleźli go mieszkańcy wsi Wilcza Wola na początku września zeszłego roku. Ptak został przewieziony do lecznicy zwierząt w Przemyślu, gdzie pod czujnym okiem lekarzy dochodził do siebie w specjalnym inkubatorze dla zwierząt. Z czasem osłabienie mijało, a chęć do latania rosła.
Długie godziny pielęgnowania skrzydlatego podopiecznego, rehabilitacja oraz codzienne czyszczenie, zaowocowało powrotem ptaka na wolność. W połowie maja lekarze przeprowadzili skuteczną akcję wypuszczenia naszego bielika w okolicy stawów w Starzawie. Czy wiatr przywieje go z powrotem w nasze strony? Na tle nieba możemy szukać „orła cień".
 

Tekst: Kinga Mazur
Fot. Łukasz Solski


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły