Lista aktualności Lista aktualności

Ostre strzelanie w Mielcu

Aż 105 osób wzięło udział w tegorocznych warsztatach – treningu strzeleckim leśników RDLP w Krośnie, które zorganizowano 6 września na strzelnicy sportowej LOK w Mielcu. W jego trakcie rozegrano XI Zawody o Puchar Dyrektora RDLP w strzelaniu z broni krótkiej.

Po otwarciu szkolenia przez Artura Królickiego, zastępcę dyrektora RDLP, przeprowadzono wstępny instruktaż z zakresu posługiwania się bronią krótką. Prowadzący zajęcia Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP,  szczególny nacisk położył na zasady bezpieczeństwa podczas strzelania.

Sprawdzian praktycznej umiejętności posługiwania się bronią był okazją do sportowej rywalizacji uczestników w kategorii open, VIP i w tzw. "pojedynku strzeleckim".

Indywidualne i drużynowe zmagania dostarczyły sporo emocji, a wyniki świadczą o dobrym ostrzelaniu zawodników.

W konkurencji do tarczy olimpijskiej wśród pań wygrała Joanna Lenio  z RDLP w Krośnie (85 pkt), druga była Ariadna Straub z Nadl. Tuszyma (79 pkt), trzecie Natalia Dubaj z Nadl. Krasiczyn (76 pkt).

Drużynowo wśród pań wygrała ekipa Nadleśnictwa Komańcza (145 pkt) przed Nadl. Lesko – (117 pkt) i Nadl. Tuszyma (110 pkt).

Wśród mężczyzn najwięcej (92 pkt) nastrzelał Piotr Świąder (Nadl. Jarosław), drugi był Janusz Łuc z Nadl. Brzozów (86 pkt), trzeci zaś Maciej Grześków z Nadl. Dynów (86 pkt).

Drużynowo wygrali strzelcy z Nadl. Oleszyce (232 pkt) przed Nadl. Jarosław (228 pkt) i Nadl. Komańcza (225 pkt).

Goście zaproszeni przez organizatorów i kierowcy jednostek organizacyjnych rywalizowali w kategorii „VIP”, strzelając do tarczy wojskowej. Zwyciężył Tomasz Ogonowski (Nadl. Krasiczyn, drugi był Piotr Szetela (Nadl. Strzyżów), a trzeci Artur Królicki (RDLP w Krośnie) – wszyscy uzyskali po 100 punktów, wobec czego o kolejności zdecydowały trafienia z serii próbnej.

 Chętni mogli jeszcze rywalizować w pojedynku strzeleckim, polegającym na równoległym strzelaniu przez dwóch konkurentów do trzech popperów. Ten, kto szybciej je zestrzelił, przechodził do następnej rundy. Po długo trwającej palbie najlepszym „rewolwerowcem” okazał się tym razem Adam Dec z Nadl. Oleszyce, który w finale stoczył zacięty pojedynek z Arturem Królickim.

Ceremonię zakończenia szkolenia poprowadził główny jego organizator Hubert Sobiczewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec. Puchary i medale dla zwycięzców wręczył Artur Królicki, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych RDLP w Krośnie.

- Trening jest ważny z punktu widzenia działalności Straży Leśnej i wyniki strażników mogą nas cieszyć - podsumował dyrektor Artur Królicki. – Najważniejszym jednak celem jest oswojenie się z bronią, presja otoczenia, a zawody taka właśnie szansę dają. 

Uczestnicy warsztatów mieli też okazję zobaczyć wystawę dawnej broni palnej, o której opowiadali kolekcjonerzy. Celem szkolenia była popularyzacja strzelectwa, doskonalenie i sprawdzenie umiejętności strzeleckich strażników leśnych oraz terenowych pracowników Służby Leśnej. Głównym organizatorem było Nadleśnictwo Mielec.

Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły