Lista aktualności Lista aktualności

Najazd quadowców

W miniony weekend 21-22 kwietnia w Bieszczadach zanotowano prawdziwy najazd turystów. Znaleźli się wśród nich tacy, którzy korzystali z lasu w sposób nieuprawniony. Skończyło się na mandatach karnych.

Strażnicy leśni z nadleśnictw Baligród, Cisna, Komańcza i Ustrzyki Dolne przeprowadzili wspólną akcję prewencyjną „Wiosna-18”.

- Na gorącym uczynku złapano i ukarano łącznie pięciu quadowców, ale wiadomość o tym szybko się rozniosła. Wiemy, że wielu poruszało się po  terenach dostępnych dla [pojazdów, niektórzy zaś w ogóle nie wyjechali z ośrodków - relacjonuje Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie. - Coraz częściej otrzymujemy zgłoszenia od mieszkańców i turystów o nieuprawnionych wjazdach do lasu terenówkami, quadami i motocyklami crossowymi.

W kolejne weekendy w lasach będą przebywały patrole Straży Leśnej, które w razie potrzeby będą podejmowały stosowne interwencje. 

Nasza akcja ma na celu zminimalizowanie szkód powodowanych przez pojazdy terenowe i przeciwdziałanie zakłócaniu ciszy w lesie.

 

                                                                             Edward Marszałek

                                                                  rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

                                                                             Fot. arch. Straży Leśnej

Art. 161. Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym, podlega karze grzywny.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły