Lista aktualności Lista aktualności

Mielecki Jarmark Świąteczny 2017

Mielecki Jarmark Świąteczny organizowany przez Starostwo Powiatowe w Mielcu wpisał się już w tradycję miasta Mielec. W tym roku odbył się on 10 grudnia na mieleckim Rynku Starego Miasta. Mimo mroźnej aury, świąteczna atmosfera unosząca się w powietrzu ściągnęła na tegoroczny Jarmark prawdziwe tłumy.

Rekordowa okazała się też liczba wystawców – około 50. Asortyment był bardzo bogaty, można było nabyć m.in.: choinki, bombki, świeczniki, stroiki, zabawki, balony, kwiaty, meble rattanowe, ozdoby do włosów, miody, oleje lniane, płatki róży, świąteczne ciasta i ciasteczka. Istniała również możliwość posilenia się i ogrzania świątecznymi słodkościami, ciepłymi potrawami, gorącą czekoladą, goframi, oscypkami i ciepłymi, korzennymi napojami.

Wśród tak licznego grona wystawców, jak co roku, można było odnaleźć stoisko Nadleśnictwa Mielec, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Pracownicy i przyjaciele Nadleśnictwa własnoręcznie wykonali szereg ozdób świątecznych: stroiki, szopki, świeczniki, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, krążki z decoupage, świąteczne ozdoby na biurko, jak również sadzonki świerka, które mogły posłużyć jako mini choinka. Były to dary lasu, gdyż wszystkie ozdoby wykonano z materiałów, które znajdziemy w mieleckim lesie. Jarmark to świetna okazja do dbania o wizerunek Lasów Państwowych i szerzenia w społeczeństwie wiedzy leśnej, dlatego też, aby dostać upominek wystarczyło tylko odpowiedzieć na 1 pytanie z 6 kategorii takich jak: Rośliny, Zwierzęta, Ochrona Przyrody, Gospodarka Leśna, Niewiadoma i Zadanie Praktyczne. W wyborze kategorii pomagało niezawodne Koło Fortuny, które zarówno dzieciom, jak i dorosłym sprawiało ogromną radość.

Podsumowując, Powiatowy Jarmark Świąteczny 2017 w Mielcu tętnił życiem od rana do późnych godzin wieczornych. Był to cudowny czas, który wprowadził Mielczan w świąteczny nastrój. Dziękujemy za zainteresowanie i tak liczne odwiedziny stoiska Nadleśnictwa Mielec i życzymy wszystkim Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Tekst: Katarzyna Ochalik

Fot: Archiwum Nadleśnictwa Mielec


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły