Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy na EKOGALI

W dniach 8 i 9 grudnia Lasy Państwowe gościły na XI Międzynarodowych Targów Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym G2A Arena w Jasionce, organizowanym przez Samorząd Województwa Podkarpackiego od 2006 roku.

Lasy Państwowe reprezentowane były przez nadleśnictwa: Bircza, Leżajsk, Tuszyma i Głogów. To ostatnie koordynowało prace związane z przygotowaniem udziału LP w targach, organizowało stoiska i przygotowało choinki rozdawane uczestnikom targów.

Tematem przewodnim stoiska był projekt rozwojowy Lasów Państwowych „Zdrowa żywność z polskich lasów”. W zimowo – świątecznej otoczce przedstawiona została leśna spiżarnia, gdzie na regałach znajdowały się przetwory powstałe z owoców runa leśnego: dżemy z jeżyn, konfitury z  malin, miody spadziowe z pasiek położonych blisko lasu, marynowane i suszone grzyby, soki oraz nalewki. Znakomitą część ekspozycji stanowiły produkty dostępne w powstających sklepach „Dobre z lasu”, pod egidą Lasów Państwowych, w których oprócz przetworów będzie można również kupić produkty i gotowe dania z dziczyzny.

Stoisko i tematyka sklepów promujących żywność pochodzącą z lasu cieszyły się wśród zwiedzających bardzo dużym zainteresowaniem. Niejednokrotnie nasi pracownicy pytani byli, gdzie można zakupić wystawione produkty i wyrażali żal, że w Rzeszowie jeszcze sklep „Dobre z lasu” nie został otwarty. Produktów z regału nie można było kupić, ale można było wygrać w konkursie na zasadzie „koła fortuny”. Nagrody to również był łut szczęścia – wygraną stanowił los, pod którym kryły się fantastyczne rzeczy, takie jak: książki edukacyjne, kolorowanki, misie, kubki oraz, oczywiście, produkty dostępne w sklepie „Dobre z lasu”. Każdy miał szansę coś wygrać, bo nie było pustych losów, warunkiem była tylko poprawna odpowiedź na proste, leśno–ekologiczne pytanie, zadawane przez naszych pracowników. Wielu osobom tak bardzo spodobała się zabawa, że swojego szczęścia próbowali niejeden raz.

Lasy Państwowe przekazały również organizatorom EKOGALI ponad 400 choinek, które rozdawane były uczestnikom targów przez naszych pracowników.

            Tekst i zdjęcia: Jadwiga Jagodzińska 

Nadleśnictwo Głogów

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły