Lista aktualności Lista aktualności

INFORMACJA O PLANOWANYM ZABIEGU AGROLOTNICZYM

Nadleśnictwo Kolbuszowa informuje, że planuje wykonać chemiczny zabieg agrolotniczy na terenie leśnictwa Lipnica na powierzchni 300 ha w przewidywanym terminie od 23 kwietnia do 25 maja 2018r.

Powodem przeprowadzenia zabiegu jest zagrożenie drzewostanów sosnowych ze strony szkodliwego owada - osnui gwiaździstej (Acantholyda posticalis), którego larwy powodują całkowite niszczenie aparatu asymilacyjnego drzew (tzw. gołożery). Skutkuje to dużym osłabieniem drzewostanów, co w efekcie prowadzi do zagrożenia ich trwałości.

            Dokładny termin wykonania zabiegu, uzależniony od faz rozwoju szkodliwego owada oraz warunków pogodowych, zostanie podany na stronie internetowej nadleśnictwa (www.kolbuszowa.krosno.lasy.gov.pl).

             W ramach zabiegu zostanie zastosowany środek ochrony roślin
DIMILIN 480 SC. W dniu wykonywania zabiegu agrolotniczego zostanie wprowadzony zakaz wstępu do lasu poprzez ustawienie tablic ostrzegawczych na głównych drogach dojazdowych do kompleksów leśnych leśnictwa Lipnica. Po wykonaniu oprysku nie będzie można wchodzić na dany obszar do czasu całkowitego wyschnięcia cieczy użytkowej na powierzchni rośliny (tzw. okres prewencji). Zbioru owoców runa leśnego będzie można dokonać po upływie 24 godzin od zastosowania środka ochrony roślin (tzw. okres karencji).    

 

 

                                                                                                            Bartłomiej Peret

Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły