Lista aktualności Lista aktualności

III Zielony Punkt Kontrolny wystartował

Niedzielne popołudnie 16 września miłośnicy orienteeringu spędzili na poszukiwaniu punktów kontrolnych w lasach Nowej Wsi k. Kolbuszowej. Już trzeci raz zorganizowaliśmy imprezę na orientację z ramach istniejącego Zielonego Punktu Kontrolnego „Białkówka”, która zgromadziła w tym roku dziewięćdziesiąt osób.

Zielony Punkt Kontrolny to gra terenowa, która polega na odnajdywaniu punktów kontrolnych w postaci drewnianych słupków. Trasa skrywała również 10 lampionów z perforatorami do odbijania punktów. Część z nich znajdowała się przy drogach i ścieżkach, inne natomiast ukryte były głębiej w lesie: na pagórkach,  w dołkach, za karpami czy w bagienkach. Uczestnicy mogli również znajdować punkty przy pomocy aplikacji mobilnej na telefon.

Zawodnicy podzieleni na dwie kategorie mieli za zadanie odnaleźć jak największą liczbę punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie. Na zadanie to mieli 90 minut. Była trasa sportowa dla „dobrze zorientowanych” osób oraz trasa rodzinna dla najmłodszych miłośników spacerowania po lesie. Dziewięćdziesiąt osób penetrowało leśne ostępy. Jedni biegali, inni spokojnie spacerowali z maluchami na rękach czy w wózkach.   

Wspólne spotkanie zakończyliśmy ogniskiem i pieczoną kiełbasą. Nie obyło się też bez nagród i wyróżnień. Już dziś zapraszamy wszystkich za rok na kolejny IV Zielony Punkt Kontrolny. 

 

Tekst: Natalia Batory
Zdjęcia: Dariusz Tabisz


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły