Lista aktualności Lista aktualności

Dzień dziecka w Bieszczadach

W dniu 1 czerwca br. w ustrzyckim Parku pod Dębami odbył się Gminny Dzień Dziecka, który zgromadził około 1,2 tys. dzieci i młodzieży z powiatu Bieszczadzkiego.

Zabawy taneczne i sportowe, konkursy plastyczne, malowanie kredą, malowanie twarzy, karaoke, blok teatralny, warsztaty kulinarne, pokazy pracowników Polskiego Czerwonego Krzyża, Państwowej Straży Pożarnej, Policji,   pieczenie kiełbasy na ognisku, zjeżdżalnie, trampoliny, zabawy z Panem Pikusiem, przejażdżka na quadach, pokaz akcji - Ogólnopolski Głos Profilaktyki, to wszystko czekało na tegorocznych uczestników obchodów Dnia Dziecka  - zorganizowanych po raz pierwszy na taką skalę w Ustrzykach Dolnych Parku pod Dębami przez burmistrza Ustrzyk Dolnych – Bartosza Romowicza. Oprócz tych atrakcji, czekały również te przygotowanych przez ustrzyckich leśników!
Na stoisku edukacyjnym Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne dla najmłodszych przygotowano ,,DUŻE" puzzle i kolorowanki o tematyce przyrodniczej, a dla starszych gry i zabawy związane z ochroną przyrody i gospodarką leśną. Nie brakowało emocji przy kole fortuny, rozpoznawaniu tropów zwierząt oraz gatunków drzew po gałęziach.
 Prowadzenie edukacji w formie zabawy ma na celu przekazanie niezwykle cennej wiedzy przyrodniczo – leśnej. Las, drzewo, drewno, wielofunkcyjna gospodarka leśna, rośliny, zwierzęta i powiązania między nimi to tematy bardzo rozbudowane i ciągle mało jeszcze poznane wśród społeczeństwa.
Poprzez udział w tego typu imprezach, chcemy się tą wiedzą ze wszystkimi niezależnie od wieku dzielić i dlatego serdecznie dziękujmy Burmistrzowi Ustrzyk Dolnych za zaproszenie!
 

Tekst: Wioletta Flis


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły