Lista aktualności Lista aktualności

Dyrektor Zagrobelna uhonorowana

W trakcie trwającej dniach 5-6 września Międzynarodowej Konferencji „Żubry w dolinie Sanu” Stowarzyszenie Miłośników Żubrów uhonorowało trzy osoby tytułem i statuetką „Miłośnika Żubrów”. Jedną  z nich była Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie.

W przygotowanej na tę okoliczność laudacji prof. dr hab. Wanda Olech podniosła osobiste zaangażowanie dyrektor Zagrobelnej w ochronę największych ssaków Europy, przychylność dla realizowanych w Bieszczadach programów naukowych, które przyniosły już wymierne efekty ochroniarskie.

- Statuetkę i tytuł przyjmuję jako dowód uznania środowisk naukowych dla wszystkich leśników bieszczadzkich, bo doświadczenia z ostatnich 55 lat pokazały, że współpracując można dojść do wyników, z których dziś jesteśmy dumni – zaznaczyła laureatka. – Najlepszym zaś wyznacznikiem tego sukcesu jest licząca ponad 500 osobników populacja bieszczadzkich żubrów.  

Pozostałe osoby uhonorowane statuetkami to Maciej Januszczak, naukowiec zajmujący się monitoringiem dzikich stad i Stanisław Kaczor, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sanoku.

  

Tekst : Edward Marszałek

rzecznik RDLP w Krośnie


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły