Lista aktualności Lista aktualności

Brańskiemu brały

Marek Brański z Nadleśnictwa Stuposiany został zwycięzcą VIII Mistrzostw Pracowników RDLP w Krośnie w Wędkarstwie Spławikowym, które odbyły się w sobotę 10 czerwca na terenie obiektu rekreacyjnego w miejscowości Krzemienna nad Sanem.

    O godz. 9 rywalizację rozpoczęło ponad osiemdziesięciu zawodników z RDLP w Krośnie oraz 15 nadleśnictw z terenu całego Podkarpacia.
     Początek zawodów, kiedy większość zawodników bardzo szybko złowiła swoją pierwszą rybę,  zwiastował bardzo dobre wyniki. Jednak szybko zmieniły się warunki pogodowe i pojawił się dość silny wiatr, który bez wątpienia miał negatywny wpływ na częstotliwość brań.  Od tego momentu zaczęła się walka o każdą nawet najmniejszą rybkę.
    Wśród łowionych ryb dominowały płocie, krasnopióry i okonie. Nielicznym zawodnikom udało się złowić karasia czy karpia. Niestety, te największe egzemplarze, których nie brakuje w tym zbiorniku, tego dnia nie złakomiły się na zaproponowane przez wędkarzy smakołyki. Po czterogodzinnych zmaganiach bezkonkurencyjny okazał Marek Brański z Nadleśnictwa Stuposiany, który nad drugim zawodnikiem (Tomasz Kałamarz z  RDLP w Krośnie)  miał ponad 3 kilogramy ryb przewagi. Na najniższy stopień podium wskoczył Tomasz Starościak z Nadleśnictwa Lubaczów. Łącznie 52 zawodników złowiło 385 ryb o całkowitej wadze  prawie 28 kg. Po zakończeniu zawodów wszystkie ryby w dobrej kondycji trafiły do wody.
    Najstarszym zawodnikiem uczestniczącym w tegorocznej edycji zawodów był  Andrzej Stachowski z Oleszyc, najmłodszym zaś Kamil Lizun z Lutowisk. Najwięcej ryb (84 szt.) złowił Marek Brański, zaś największą (1,175 kg.) Rafał Urban z Birczy.  

    Gospodarzami zawodów byli: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Koło Zakładowe SITLiD przy RDLP w Krośnie i Nadleśnictwo Brzozów.

Tekst: Tomasz Kałamarz
Zdjęcia: Arch. Nadl. Brzozów

Materiały do pobrania


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły