Lista aktualności Lista aktualności

Będą szumiały w Parku Niepodległości

Sto dębów szypułkowych zasadzono w sobotę 6 października w Kolbuszowej, symbolicznie upamiętniając setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Do posadzenia drzew w Parku Niepodległości zaproszono osoby reprezentujące różne środowiska.

Po co zasadzono sto dębów? Jaka będzie rola parku? Na te pytania w swojej wypowiedzi rozpoczynającej uroczystość odpowiedział Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. Po podpisaniu pamiątkowej listy, zaproszeni goście w asyście pracowników nadleśnictwa i harcerzy zasadzili dęby.

Tubę z listą osób w kamieniu upamiętniającym utworzenie Parku Niepodległości umieścili wspólnie: poseł Zbigniew Chmielowiec, Bartłomiej Peret, nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa, burmistrz Jan Zuba oraz Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Druga lista będzie wieczyście przechowywana w kolbuszowskiej bibliotece.

Na zakończenie ks. Jan Szczupak, wikariusz biskupi ds. społecznych oraz ks. dziekan Jan Pępek i ks. dziekan Kazimierz Osak dokonali poświęcenia parku. Niech posadzone wspólnie dęby, będące żywymi świadkami tej uroczystości, rosną w parku i za kilkadziesiąt lat przypomną nam swoją obecnością o wydarzeniach sobotniego dnia.

 

Judyta Mazur

Kinga Mazur

Nadleśnictwo Kolbuszowa


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły