Lista aktualności Lista aktualności

1000 drzew na minutę

Jak co roku z okazji Ogólnopolskiego Święta Lasu 8 maja w ramach kampanii: „1000 drzew na minutę” spotkali się leśnicy z Nadleśnictwa Lutowiska, przedstawiciele Starostwa Bieszczadzkiego, Burmistrza Ustrzyk Dolnych, Rady Powiatu, Wójta Gminy Czarna, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, księży z miejscowych parafii oraz nauczycieli z Gmin Lutowiska i Czarna  na wspólnym sadzeniu drzewek w oddz. 126 d – Leśnictwa Dwerniczek.

Dzień rozpoczął się od zbiórki uczestników podczas której Zastępca Nadleśniczego Rafał Osiecki przywitał przybyłych gości, zwrócił uwagę na znaczenie jakie ma las dla bieszczadzkiej społeczności oraz opowiedział o gatunkach drzew jakie rosną w bieszczadzkich lasach. Leśniczy Łukasz Korżyk i podleśniczy Kamil Lizun udzielili krótkiego instruktażu w zakresie techniki sadzenia. Po przekazaniu najistotniejszych informacji rozdano kostury, rękawiczki i sadzonki.

Zaproszeni goście z zaangażowaniem sadzili sadzonki jodły na placówkach. Pogoda sprzyjała, a doświadczenie zdobyte w ubiegłych latach zaowocowało szybką i zgraną pracą.

Zakończeniem było ognisko i poczęstunek przygotowane dla osób uczestniczących w akcji.

Tekst i zdjęcia: Marta Ziemniewicz

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły